Domek w Mielnie, wypoczynek nad morzem

Mielno, kurort nadmorski

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim Wybrzeżu pod względem turystycznym i środowiska naturalnego. Położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno, w centrum najczystszej części Wybrzeża Bałtyckiego. Duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne przez leśne bezdroża, doskonałe na piesze i rowerowe wyprawy. W Mielnie każdy może znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Piękna, szeroka plaża, co krok knajpki, restauracje, kawiarenki, smażalnie, różnorodne punkty usługowe, w których ugasisz pragnienie lub zjesz smaczną rybę. Promenada na której będziesz podziwiać zachody słońca. Z pewnością zadowoleni będą amatorzy sportów wodnych i wędkarze dla których Mielno jest niewątpliwie bardzo atrakcyjne. Wczasowicze mogą korzystać z rozmaitych form rozrywki. Wypożyczalnie wodnego sprzętu spotrowego umożliwią atrakcyjne, aktywne formy spędzania czasu. Na dzieci czekają wesołe miasteczka, po jeziorze Jamno kursuje stateczek wycieczkowy.

To jednak tylko jedno oblicze Mielna, drugie zaś poznasz po zapadnięciu zmroku. Wtedy ulice zaczynają tętnić życiem, wszędzie słychać gwar bawiących się ludzi, muzykę dobiegającą z nocnych klubów i dyskotek, których mnóstwo jest w Mielnie.

Kurort o tradycjach turystycznych sięgających końca XIX wieku, leży ok. 12 km od Koszalina, z którym ma dogodne połączenie autobusem (linia nr 1) i mikrobusem, kursującym średnio co 15 minut. Zapraszamy!!!

Co warto w Mielnie zobaczyć?

  • Rzeźba jelenia - Znajduje się na zieleńcu przed Urzędem Gminy, przy ul. Chrobrego 10 w Mielnie. Rzeźba została ufundowana w okresie międzywojennym przez jednego z ziemian na pamiątkę udanego polowania. Przedstawia metalową figurę jelenia naturalnej wielkości. W odczuciu wczasowiczów jak i mieszkańców Mielna stanowi swoiste "logo" miejscowości.
  • Kościół gotycki z XV wieku - Znajduje się przy ul. Kościelnej 11, ok. kilometra na zachód od centrum Mielna. Stoi na niewielkim wzniesieniu. Wcześniej samo wzgórze było przypuszczalnie pogańskim miejscem kultowym. Kościół pochodzi z XV wieku, wieża z XVI wieku. Kilkakrotnie przebudowywany, zachował gotycki styl. Jest murowany z cegły i kamienia polnego. W zewnętrznych murach kościoła dość liczne kamienie, nieco obrobione, przedstawiające lub przypominające postacie ludzkie. Ciekawe witraże.
  • Przystań rybacka w Unieściu - znajduje się na brzegu Bałtyku, przy zakończeniu ul. Rybackiej. Stacjonuje tam około 15 łodzi rybackich.
  • Stadion sportowy i hala sportowa w Mielnie - stadion przy ul. Mickiewicza 3 w ma pełno wymiarowe boisko piłki nożnej i pięciorzędową trybunę na około 250 miejsc od strony wschodniej. Hala znajduje się przy ul. Lechitów. Jest własnością Mieleńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ma wymiary 40 x 30 m, istnieje od 1993 roku
  • Muszla Koncertowa - znajduje się w mieleńskim parku nadmorskim, za budynkiem Hotelu FLORYN. Ma 12 m szerokości i 4 m wysokości. W parku znajduje się oczko wodne obmurowane kamieniami. Latem z obmurza i wysepki tryskają małe wodotryski i płyną wodospady, podświetlane wieczorem.
  • Latarnia morska w Gąskach
  • Rzeźba Morsa przy ul. Kościuszki
  • Klub Morski TRAMP - przystań jachtowa Klubu znajduje się przy ul. Chrobrego 32 w Mielnie, nad jeziorem Jamno. Stanowi ją kilkuhektarowy teren, piętrowy budynek, dwa pomosty wchodzące w jezioro, wysoki maszt stojący w centralnym miejscu, stylizowany na maszt żaglówki oraz swoisty pomniczek - stojący na podmurówce i na konstrukcji stalowej kadłub żaglówki "konik morski. Przy jednym z pomostów, w okresie od połowy maja do połowy września, stacjonuje stateczek pasażerski "Mila", o 60 miejscach, którym można się wybrać na rejs po jeziorze.

Zapraszamy na wczasy do Mielna

Atrakcje w okolicy

Rzeźba jelenia
Kościół gotycki z XV wieku
Przystań rybacka w Unieściu
Stadion sportowy i hala sportowa w Mielnie
Muszla Koncertowa
Zabytkowa willa
Latarnia morska w Gąskach
Rzeźba Morsa przy ul. Kościuszki
Klub Morski TRAMP

Rezerwacja

tel. +48 602 87 99 33
tel. +48 (094) 316 62 26
Ta strona używa plików cookies.